W co ubrać dziecko na przyjęcie urodzinowe?

Przyjęcia urodzinowe są bardzo ekscytujące, szczególnie jeśli chodzi o te dla dzieci. Zawsze jest na nich dużo radości, kolorów i dobrej zabawy. Jeśli taka impreza zbliża się wielkimi krokami, a Ty nie wiesz, w co ubrać solenizantkę, solenizanta lub wyprawiasz swoją pociechę jako gościa – przychodzimy z pomocą!

Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć, wybierając strój dla dziecka, to gdzie i kiedy o​​​​​​​​​​​​​​db​​​​​​​​​​​​​​ę​​​​​​​dzie się impreza. 

W okresie wiosenno-letnim można przypuszczać, że przynajmniej jej część będzie na zewnątrz​​​​​​​,​​​​​​​ ​​​​​​​na przykład w ogrodzie. W takiej sytuacji musisz liczyć się z tym, że podczas zabawy ubranie może ulec „drobnym zmiano​​​​​​​m”. Wszyscy wiemy, jak to wygląda – trawa jest najlepszym miejscem do turlania się, a piasek do budowania i niszczeni​​​​​​​a zamków, nie wspominając już o ziemi, w której ukrywa się tyle skarbów! Można powiedzieć, że łatwiejszym czasem do skompletowania odpowiedniego stroju jest okres jesienno-zimowy, w którym takie przyjęcia odbywają się we wnętrzach - w domu lub specjalnie wynajętym lokalu. I w takiej sytuacji oczywiście nie obejdzie się bez plam i innych incydentów, będą one jednak bardziej kontrolowane (przynajmniej w teorii ;)). 

Druga ważna rzecz to styl całej uroczystości. 

Styl przyjęcia urodzinowe​​​​​​​go możemy podzielić na trzy kategorie – na elegancko, na luzie i  prz​​​​​​​ebieranki. Jeśli uroczystość ma konkretny motyw, taka informacja powinna pojaw​​​​​​​​​​​​​​ić się podczas zapraszania gości. Szukasz inspiracji? Czytaj dalej!​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Impreza w stylu disco – nie m​​​​​​​​​​​​​​oże zabraknąć neonowych kolorów, brokatu, ​​​​​​​ubrań rodem z la​​​​​​​​​​​​​​t 70. i okularów w kształcie gwiazd. Cały strój dopełnią kolorowe i świetne do tańca buty. To właśnie o pląsy na parkiecie na takim przyjęc​​​​​​​iu chodzi, nie ma tutaj miejsca na siedzenie!​​​​​​​​​​​​​​

Przyjęcie ​​​​​​​​​​​​​​dla małej księżniczki – kolor przewodni to róż, zatem stylizacja dziewc​​​​​​​​​​​​​​zyn​​​​​​​ki nie może obyć się bez uroczej sukienki i sandałków w tym​​​​​​​​​​​​​​ odcieniu. Koniecznym gadżetem będzie złota korona, umieszczona na delikatnie upiętych włosach. Raczej zrezygnuj​​​​​​​ z dużej ilości biżuterii – dziecko może ją zgubić, a w najgorszym wypadku przy zabawie może stanowić zagrożenie (na przykład kolczyki). W zamian możecie zorganizować dla wszystkich zaproszonych dziewcząt warsztaty z tworzenia bransoletek z koralików!

Urodziny piłkarskie – gdy ​​​​​​​do salonu wjeżdża tort z numerem ulubionego piłkarza solenizanta, mali chłopcy są zachwyceni! Wszyscy goście mogą stać się jedną drużyną, zakładając krótkie spodenki, t-shirty i trampki z piłkarskim motywem. Taka stylizacja b​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​ędzie też odpowiednia do późniejszej gry, którą możesz zorganizować, jeśli posiadasz ogród.

Przyjęcie ​​​​​​​odbywające się w restauracji może mieć bardziej formalny charakter, możesz zatem pokusić się o coś bardziej ​​​​​​​eleganc​​​​​​​​​​​​​​kiego – ładna sukienka i balerinki dla dziewczynki, a dla chłopca koszula z muchą i pasujące buciki.

Jeśli urodziny nie mają konkretnego motywu i odbywają się w domu solenizanta, postaw na kolory. Ponieważ rocznica urodzin to dla dzieci dzień niezwykle wyjątkowy, powinien być on barwny i  radosny. Stylizacje wszystkich gości muszą to odzwierciedlać!

Wygoda przede wszystkim!

Impreza urodzinowa dziecka to w szczególności zabawa – nie zapominaj o tym! Nawet najpiękniej ubrany maluch nie będzie się dobrze bawić w ciasnych, krępujących ruchy ubraniach. Dlatego słowo klucz to właśnie wygoda. Zwróć uwagę na miękkie, oddychające materiały koszulek i spodenek oraz komfortowe buciki z elastycznymi podeszwami, które zapewnią łatwość ruchów.

...