Świąteczne zabawy z dziećmi.

Święta Bożego Narodzenia to czas nie tylko prezentów, kolacji wigilijnej i świątecznych dekoracji – to przede wszystkim czas spędzony z rodziną. Z powodzeniem jednak można połączyć te aspekty i wspólnie z dziećmi podjąć się dekorowania, organizacji prezentów a nawet gotowania – a doskonale wiemy, że czasami kreatywność najmłodszych potrafi zaskoczyć!

W tym wpisie chcemy zaproponować Wam kilka aktywności, które z pewnością ucieszą najmłodszych, będą także doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu w Święta Bożego Narodzenia.

Pieczenie i ozdabianie ciasteczek.

Przyjemne z pożytecznym! Pierniczki są piękną ozdobą na choinkę, doskonałą przekąską, ale także stanowić będą uroczy i wyjątkowy prezent. Wystarczy jedynie zaopatrzyć się w fartuszki, prosty przepis, foremki i dowolne akcesoria do ozdób - kolorowy lukier, pisaki do ciasteczek, różnego rodzaju dekoracje oraz posypki – smaczna zabawa gwarantowana!

Choinkowe ozdoby.

Papierowy łańcuch z dzieciństwa pamięta chyba każdy z nas! Wystarczy kolorowy papier pocięty na paseczki, klej i choinka do prezentacji łańcucha. Łączone, kolorowe kółeczka z papieru to ponadczasowa ozdoba! Zabawę wspaniale urozmaici gra na czas ze świątecznymi upominkami.

Aniołki z masy solnej.

Mąka, woda i sól – czasami tylko tyle trzeba do stworzenia dobrej zabawy! Zmieszaj składniki w odpowiednich proporcjach i daj się ponieść fantazji! Anioły, renifery, gwiazdy – świątecznych motywów jest ogrom – potrzebny jest tylko pomysł. Ozdoby z masy solnej wystarczy rozłożyć na kaloryferze a po wyschnięciu dowolnie ozdobić farbą i brokatem. Jeśli chcecie stworzyć z nich ozdoby na choinkę, pamiętajcie o otworze na wstążeczkę – po wyschnięciu może być już trudniej z wyżłobieniem go.

Kartki Świąteczne

Papier techniczny, odrobina brokatu, złoty marker do ozdabiania, wycinanki, kawałki łańcuchów, w zasadzie wszystko, co Wam się podoba! Własnoręcznie wykonana kartka może być wyjątkowym prezentem dla najbliższej rodziny, ale i wspaniałą formą wspólnie spędzanego czasu. Życzenia dla najbliższych własnoręcznie wykonane przez najmłodszych to prawdziwie wzruszający prezent. Prostym do wykonania dla malucha a jednocześnie efektownym wizualnie wzorem jest brokatowa choinka – klejem narysujcie kształt choinki, a kolejno posypcie go brokatem. Taką choinkę można będzie dodatkowo ozdobić guziczkami, cekinami czy kulkami z bibuły.

Kochani! Pamiętajmy, że w świątecznym zgiełku zawsze warto spędzić odrobinę czasu z najmłodszymi i pokazać im, co jest prawdziwą wartością okresu Bożego Narodzenia czyli czas z rodziną i bliskimi. Gest taki jaki ręcznie wykonany prezent stanowić będzie wyjątkową i wzruszającą pamiątkę.

Życzymy Wam zatem wspaniałego grudnia w gronie najbliższych!