Relacja z 2 Biegu Małego Mistrza o Puchar Prezesa Befado

Choć na zewnątrz pogoda nie dopisała, na hali panowała gorąca atmosfera. Na starcie pojawiło się mnóstwo dzieci, na które już od samego początku czekały ciekawe atrakcje.

W strefie Befado dzieciaki mogły przeobrazić się w bajkowe postaci dzięki zdolnościom plastycznym dziewczyn z Bielskiej Wyższej Szkoły im. Tyszkiewicza w Bielsku-Białej. Spiderman, księżniczka, kotek, a może stylowe wąsy – nasze makijażystki puszczały wodze fantazji i malowały na buziach najmłodszych prawdziwe cuda. Obok, u Pana dr Roberta Gajewskiego - antropologa z Instytutu Przemysłu Skórzanego w Łodzi - można było zbadać stopy dziecka oraz zasięgnąć specjalistycznej porady dotyczącej ich zdrowia, doboru obuwia i pielęgnacji stóp. Nasz specjalista miał pełne ręce roboty, bo chętnych było naprawdę dużo!    

O 10:30 zaczęło się to, na co czekali wszyscy – biegi!

Na początku wystartowali najmłodsi. Mimo że ich krótkie jeszcze nóżki nie pozwalały na osiąganie zawrotnych prędkości, emocji było co niemiara! Wszyscy zawodnicy, zawodniczki… i niektórzy rodzice dobiegli do mety, na której mogli się wyściskać i zjeść zasłużoną babeczkę z czekoladą. Na starcie pojawiały się coraz starsze dzieci. Walka zawsze trwała do ostatniego metra. Cóż to były za emocje! O wygranej decydowały centymetry. Każdy mały sportowiec zasługiwał na szacunek, dlatego wszystkie dzieci po przybiegnięciu na metę zostały nagradzane pamiątkowymi medalami. Po rozegraniu wszystkich biegów przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych. Pierwsza trójka z każdej kategorii dostała puchary, sportowe nagrody oraz bony na zakup butów w naszym sklepie stacjonarnym.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom, rodzicom i współorganizatorom za udział w 2 Biegu Małego Mistrza o Puchar Prezesa Befado.

Mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!

109p164

109p164

109p164

109p164

109p164

109p164