Niechodki – ochrona najmniejszych stópek.

Czasem Rodzice zastanawiają się czy to już czas na pierwsze buty czy jeszcze za wcześnie… Jeśli dziecko chodzi już stabilnie, jak najbardziej! Jeśli jednak nie opanowało jeszcze tej trudnej sztuki, dopiero raczkuje i podróżuje tylko w wózku – macie jeszcze czas na zakup poważnego obuwia. W takim wypadku dla ochrony najmniejszych stópek warto wybrać tak zwane niechodki.

Dla kogo są niechodki?

Są zarezerwowane dla maluszków, które nie chodzą jeszcze stabilnie oraz spędzają czas na raczkowaniu i zabawie w pozycji siedzącej. Można powiedzieć, że są one połączeniem skarpety i normalnego obuwia. Pełnią funkcję ochronną oraz dekoracyjną.

Dlaczego warto się nimi zainteresować? 

Spacery to przyjemność, której można doświadczać nie tylko w lecie, gdy jest bardzo ciepło i nie potrzeba tyle ubrań. Wiosna potrafi być kapryśna, a jesień deszczowa, mimo wszystko małe wycieczki są w tym okresie jak najbardziej wskazane. Niechodki są stworzone z myślą o ochronie małych stópek przed niezbyt korzystną aurą.

Nawet podczas pobytu w ogrodzie, gdzie maluszek siedzi na kocu, warto założyć coś na jego stópki. Jest to gwarancja, że podczas zabawy i odkrywania świata żaden patyczek, ani kamyczek nie uszkodzi delikatnej skóry stóp dziecka.

W domu zalecamy, by jak najczęściej pozwalać dziecku być boso, tak by uczyło się chodzić w sposób naturalny, poznawało różne powierzchnie i ćwiczyło stopy. Natomiast, gdy nie mamy pewności, że wszystko w pobliżu malucha jest bezpieczne i miękkie, na przykład będąc w mieszkaniu znajomych czy rodziny, możemy założyć mu niechodki, które nie będą krępować ruchów dziecka, a spełnia funkcję ochronną.

Takie „buciki” są świetnym dopełnieniem stylizacji, wiedzą o tym szczególnie mamy dziewczynek, które uwielbiają stroić swoje pociechy! Do malutkiej sukienki czy słodkiego body nasze niechodki będą się prezentowały niezwykle uroczo! 

Jakie są nasze „buciki” dla niemowlaka?

•    Przyjazne środowisku
Podeszwa została wykonana z tworzywa TPE, które jest bezpieczne dla zdrowia i poddaje się recyklingowi. 
•    Posiadają właściwości antypoślizgowe
Antypoślizgowa podeszwa dobrze trzyma się podłoża.
•    Posiadają właściwości oddychające
Przewiewna dzianinowa skarpeta jest połączona z podeszwą, tak by zapewnić cyrkulację powietrza.
•    Są przyjemne w użytkowaniu
Skarpeta jest bardzo miękka i wykonana w oddychającego materiału, a podeszwa elastyczna i komfortowa w noszeniu. Obuwie jest bardzo lekkie, a jego kształt sprawia, że łatwo dopasowuje się do stopy i nie spadnie z niej podczas ruchu.

Jak o nie dbać?

•    czyścić delikatnie zwilżoną gąbką z dodatkiem łagodnych środków piorących w temperaturze nie większej niż 40 stopni;
•    nie wykręcać;
•    suszyć w przewiewnym miejscu;
•    nie czyścić chemicznie.

Zobacz całą kolekcję niechodków.