Najlepsze buty do przedszkola w 7 krokach - infografika.

Już za chwilę nasze pociechy wrócą do przedszkola! To czas, w którym każdy Rodzic skrupulatnie dobiera odpowiednie wyposażenie wyprawki, a jej nieodłącznym elementem są oczywiście buty na zmianę. Obuwie, które zakłada przedszkolak, musi być wysokiej jakości, ponieważ dziecko spędza w nim kilka godzin! Wybierz takie, które nie jest tylko ładne, ale przede wszystkim zapewni małym stópkom zdrowy rozwój. 

Pamiętaj, że stopa dziecka kształtuje się aż do 8 roku życia, a nawet później jest jeszcze bardzo wrażliwa na zniekształcenia, dlatego tak ważne jest odpowiednie obuwie!

Zobacz jak wybrać odpowiednie buty do przedszkola w 7 krokach!

1. Rozmiar
Kupując nowe obuwie, idź do sklepu razem z dzieckiem, nie z patyczkiem, bo powie on o długości, ale nie o tęgości. Buty powinny być o ok. 0,5 cm większe niż stopa. Nie wybieraj rozmiaru na wyrost (żeby wystarczyło na dłużej), bo dziecko nie będzie w stanie stawiać prawidłowych kroków. Z kolei za ciasne i za krótkie buty spowodują otarcia, a nawet deformacje stopy.

2. Zapięcie
Jeśli przedszkolak nie przyswoił sobie jeszcze w pełni trudnej sztuki wiązania butów, nie kupuj mu takiego obuwia zamiennego. Lepiej wybrać modele wsuwane lub na rzepy, które dziecko szybko i samodzielnie założy. 

3. Podeszwa
Wybierz buty z podeszwą, która jest elastyczna i zapewnia zginanie stopy zgodne z zaleceniami ortopedów, czyli od 1/3 do 2/3 długości. Ważne też, by miała właściwości antypoślizgowe, tak by dobrze trzymała się podłoża podczas przedszkolnych aktywności.

4. Czubek i zapiętek
Przedszkolak to bardzo ruchliwy urwis. Dlatego czubki bucików powinny być szersze i wyższe, by zapewnić przestrzeń dla paluszków i nie powodować otarć. Zapiętek powinien być lekko usztywniony. Zbyt miękka pięta deformuje się wraz z ruchami dziecka, co może powodować dolegliwości stóp.

5. Materiały
Naturalne jest, że stópka dziecka może pocić się intensywniej niż u dorosłego – mechanizm termoregulacji nie jest do końca rozwinięty, poza tym maluch więcej się rusza. Dlatego najlepsze są buciki wykonane z materiałów bawełnianych, które są higieniczne i przewiewne.

6. Nie dawaj dziecku butów po rodzeństwie
Częstym błędem jest zakładanie butów po starszym rodzeństwie. Nie jest to właściwe nie tylko ze względów higienicznych, ale też dlatego, że wraz z butami dziecku mogą zostać przekazane deformacje stóp oraz złe nawyki chodzenia poprzednika.

7. Znak Zdrowa Stopa 
Oznacza on, że buty zostały sprawdzone przez Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi i spełniają jego wymagania. Dzięki temu Rodzice mają pewność, że stópki ich dzieci są bezpieczne i właściwie się rozwijają.

W ofercie Befado znajdziesz wiele modeli, które zapewnią dziecku wygodę i komfort podczas przedszkolnych aktywności.

Zobacz – buty dla dziewczynek!
Zobacz - buty dla chłopców!

infografika.png (127.8 kB)