Jaki fason obuwia wybrać dla dziecka z wysokim podbiciem stóp?

Jaki fason obuwia wybrać dla dziecka z wysokim podbiciem?

Podstawą odpowiednio dobranego obuwia dla dziecka jest oczywiście rozmiar,  lecz wybierając buty należy także brać pod uwagę kształt oraz budowę stopy. Często pytacie nas jakie buty dziecięce wybrać w przypadku wyższego podbicia, które charakteryzuje się tym, że stopa nie przesuwa się wystarczająco w momencie wykonywania kroku. Źle dobrane obuwie pogłębia tę wadę w późniejszych latach, więc tak istotny jest wybór odpowiedniego fasonu zaraz po zaobserwowaniu pierwszych objawów zbyt wysokiego podbicia. 

Na luzie. 

Idealne buty w przypadku wysokiego podbicia to te z możliwością regulacji tęgości, które pozwalają na wię​​​​​​​k​​​​​​​szą s​​​​​​​wobodę ruchó​​​​​​​​​​​​​​w ​​​​​​​​​​​​​​całej stopy. Najlepsze buty zamienne do żłobka czy przedszkola to w tym przypadku ​​​​​​​zapinane na ​​​​​​​​​​​​​​rzepy sand​​​​​​​ały, które można polecić także dla dzieci z szerszą stopą. Dają one najwięcej luzu,  a także najłatwiej je dobrać, szczególnie jeśli chcemy zakupić buty w sklepie internetowym. W asortymencie marki Befado znajdziecie kilka fasonów sandałków, które idealnie sprawdzą się w przypadku wysokiego podbicia. Wśród nich dziewczęce modele Papi czy chłopięce Max

Nie tylko sandały.

Nie musisz ograniczać się do sandałków, gdyż wiele bardziej zabudowanych fasonów marki Befado sprawdzi się także w przypadku wyższego podbicia. Szczególnie polecamy zapinane na rzepy tenisówki Maxi lub wyższe trzewiki:  112P oraz 529P. W przypadku wyboru pierwszych butów dla dziecka najlepiej, aby maluch mógł je przymierzyć. Co istotne, nigdy nie mierz obuwia jedynie na siedząco – poproś dziecko, aby przeszło kilka kroków. Jeśli masz wątpliwości co do wyboru odpowiedniego fasonu spytaj sprzedawcę o radę i pamiętaj, że źle dobrane obuwie przyczynia się do pogłębiania wad stóp w późniejszym wieku.