Historia Befado. Część 4. Lata 1971-1989 oraz współczesne.

Lata 1971-1989

Lata stabilizacji były dla przedsiębiorstwa szansą na rozwój, doskonalenie technologii oraz unowocześnianie zakładu. W latach 70 zmodernizowano hale produkcyjne, rozbudowano zaplecze techniczne i przygotowania produkcji. W tym samym czasie powstał oddział produkcyjny w Rudzie Śląskiej, a także wykonano remont ośrodka wczasowego w Darłówku, gdzie spędzali wakacje pracownicy Befado wraz z rodzinami.

Te wszystkie działania przyczyniły się nie tylko do zwiększenia prod​​​​​​​uko​​​​​​​​​​​​​​wanych par obuwia, ale także do lepszych nastrojów ​​​​​​​wśród pracowników. W tym okresie wysoka dynamika sprzedaży należała do najlepszych w branży, a jedną z nagród było nieodpłatne przejęcie pomieszczeń po zakładach „Kentex” w Kętach na rzecz BZO Befado. W taki sposób powstał nowy oddział zamiejscowy firmy.

Dobra passa firmy wciąż trwała, a w 1983 roku produkcja obuwia Befado została objęta rządowym programem operacyjnym, z czego wynikały preferencje w zakresie zasilenia w surowce i materiały. Przełomem w historii Befado był rok 1985 kiedy to kupiono pierwszą wtryskarkę firmy Desma do produkcji obuwia z PCV.

Niejako przewidując transformację gospodarczą po 1989 roku, Befado zostało do niej sumiennie przygotowane. Nowe maszyny pozwalały na poszerzanie asortymentu, także o buty dziecięce, które w kolejnych latach podbiją serca Polaków.

Po 1989. Z miłością do dzieci.

Buty dziecięce Befado spełniają najwyższe normy jakości, co zostało docenione przez specjalistów. Od prawie 30 lat mogą się pochwalić Certyfikatem Zdrowa Stopa przyznawanym przez Instytut Przemysłu Skórzanego w Łodzi. Jest on wyróżnikiem dobrego obuwia, z​​​​​​​​​​​​​​abezpieczającego prawidłowy rozwój i funkcjonowanie stopy dziecka.

​​​​​​​Zorganizowaliśmy dwie edycje Biegu Małego Mistrza o Puchar Prezesa Befado, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem!

Od kilku lat bierzemy udział w wielu wydarzeniach i targach,​​​​​​​​​​​​​​ na których poza prezentacją najnowszych kolekcji zapraszamy do udziału w badaniach stóp dzieci. Kolejka do naszego specjalisty zawsze jest bardzo długa. Chcąc promować zdrowy styl życia, zależy nam, aby przez kolejne lata Befado także gościło w Wasz​​​​​​​ych ​​​​​​​domach, przedszkolach i szkołach.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Nie zapominamy jednak o naszych dorosłych odbiorcach! W dalszym ciągu produkujemy obuwie domowe dla kobiet i mężczyzn oraz rozwijamy markę Dr Orto, która skierowana jest do osób starszych, z problemami ​​​​​​​stóp.

Dziękując, że przez te wszystkie lata byliście z Nami, nie kończymy naszej historii, którą mamy zamiar współtworzyć razem z Wami. ​​​​​​​