Dlaczego sport jest tak ważny w życiu dziecka?

Wulkan energii

Zastanawiasz się czasem jak to jest, że dzieci mają tyle energii? Czy potajemnie piją sok z gumijagód? Potrafią skakać, psocić i rozrabiać przez cały dzień, a i czasem wieczorami nie sposób położyć ich spać. Dlatego warto ukierunkować ich temperament na właściwe tory, a sport jest na to doskonałym sposobem. Plusy są dwa – dziecko nakierunkuje swoją energię na konkretną aktywność fizyczną, a Rodzic zyska chwilę odpoczynku po pracy.

Sport to zdrowie

Przy zwiększającej się popularności telefonów komórkowych i komputerów, które zachęcają do wpatrywania się w nie godzinami, pojawia się problem siedzącego trybu życia oraz bolączka wielu rodziców – otyłość dziecka. Może ona prowadzić do wielu nieprawidłowości w funkcjonowaniu małego organizmu, ale też przyczynić się do różnych chorób w wieku starszym. Dlatego tak ważne jest pokazywanie zalet uprawiania sportu już od najmłodszych lat! Wzmocnienie kości, poprawa wydolności, dotlenienie organizmu, utrzymanie prawidłowej wagi ciała to tylko kilka z wielu korzyści, które odczuje ciało. Chcąc, by Twoja pociecha bezpiecznie biegała i skakała, zadbaj, by miała na nogach wygodne, lekkie i nieobciążające stóp obuwie. Specjalnie dla energicznych urwisów przygotowaliśmy nową limitowaną kolekcję butów sportowych, które świetnie sprawdzą się podczas rozmaitych aktywności. Ciekawe kolory i nowoczesna stylistyka spodobają się i Rodzicom i ich małym sportowcom. 

 

Lepsza koncentracja, łatwiejsza nauka

Sport nie tylko wpływa na ciało, ale i na umysł. Udowodniono, że aktywność fizyczna sprzyja lepszemu zapamiętywaniu informacji i zwiększeniu koncentracji, a tym samym polepszeniu ocen w nauce. Poza tym, dziecko, które regularnie chodzi na treningi i musi pogodzić różne zajęcia, uczy się wytrwałości oraz lepszej organizacji pracy. Rezolutne i coraz bardziej samodzielne dziecko to prawdziwa chluba Rodziców!

Znajomi „w realu”

Sport jest świetnym sposobem na poznawanie innych dzieci i umacnianie więzi z tymi już poznanymi. Wspólne zainteresowanie ułatwi kontakt, co może sprawić, że rozwiną się przyjaźnie na całe życie! Ponadto, przebywanie wśród rówieśników uczy pracy w grupie i podnosi pewność siebie, co na pewno zaprocentuje w przyszłości. Ania za młodu chętnie podawała piłkę koleżance z drużyny, a dorosła Anna z przyjemnością współpracuje z kolegami z biura.

Fair play

Podłożenie koledze nogi, kiedy to on zawsze dobiega pierwszy do huśtawki, kusi… ale wtedy w małej główce pojawia się myśl o zasadzie fair play, o której mówili Rodzice i trener. Sportowcy nie podkładają innym nóg, oni ciężko pracują na swój sukces, a nawet czasem pomagają innym zawodnikom. Sport ułatwia dziecku zrozumieć zasady zdrowej rywalizacji, która jest bardzo ważna w początkowym etapie życia małego człowieka. Dzięki niej maluch poczuje smak porażki ale i zwycięstwa oraz wyrobi sobie umiejętność radzenia sobie z problemami w przyszłości.

Befado wspiera aktywny styl życia wszystkich dzieci, ale nie tylko. Od niedawna jesteśmy sponsorem drużyny koszykarskiej Stelmet Enea BC Zielona Góra, a cyklicznie jesteśmy organizatorem Biegu o Puchar Prezesa Befado.