"Czego nie wypada?" - Befado wspiera wyjątkową akcję.

Nie wypada wielu rzeczy, na przykład:

Pytać o wiek – szczególnie kobiety mogą poczuć się nieco urażone, więc trzeba uważać. Jeśli chodzi o nas – pytajcie do woli! Nasze 90 lat to powód do dumy!

Obrażać innych – w świecie internetowej rewolucji jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek. Uczmy nasze dzieci uprzejmości i wrażliwości na ludzi. Nawet jeśli nie zawsze zgadzamy się z opiniami innych, nie pozwólmy, by zniszczyło to naszą kulturę osobistą.

Wyrywać kwiatów z ogrodu sąsiada – są piękne, kolorowe, zadbane i tak bardzo korci, żeby wziąć choć jednego! Doceń pracę ogrodnika, podejdź do niego i zapytaj. Wynikną z tego same plusy – on poczuje dumę, a Ty zyskasz śliczny kwiat i umocnisz kontakt z sąsiadem!

Ale najważniejsze: Nie wypada nie pomagać!

Po tym hasłem skrywa się nie tylko ważna prawda życiowa, ale również niesamowita inicjatywa Pani Moniki Jaskólskiej, którą Befado wspiera już kolejny rok!

W pierwszej edycji akcja miała na celu zbiórkę niezbędnych funduszy na zakup łóżek, z których korzystają rodzice czuwający w nocy przy łóżeczkach swoich dzieci w bielskim Szpitalu Pediatrycznym. Następnie zbiórka dotyczyła wyposażenia w całości dziennego oraz całodobowego Oddziału Psychiatrii Dziecięcej. W styczniu 2019 roku powstała Fundacja Moniki Jaskólskiej "Nie Wypada Nie Pomagać". Ma ona na celu nie tylko pozyskanie środków na bielski Szpital Pediatryczny, ale również przeprowadzenie ogólnopolskiej kampanii dotyczącej zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.

...