Ćwiczenia w domu – kilka pomysłów na aktywne spędzanie czasu.

Wszyscy odczuwamy skutki zamknięcia w domu, które nie tylko odbijają się szerokim echem na naszym samopoczuciu, ale także na zdrowiu i kondycji. Szczególnie ciężko potrzebę ograniczenia aktywności na zewnątrz przeżywają najmłodsi, którzy ruch i sportową rywalizację mają we krwi. 

Długotrwała praca zdalna rozleniwia, dlatego po skończeniu lekcji, warto poświęcić trochę czasu na ruch. Aby zmotywować dziecko, warto samemu zaproponować ćwiczenia w formie zabawy. Aby taka aktywność trwała dłużej i nie krępowała Waszych ruchów – warto przebrać się jakby wychodziło się na siłownię lub w-f: ubrać wygodne legginsy, przewiewną koszulkę oraz sportowe buty.  blog-sport.jpg (37.4 kB)

Wyginamy ŚMIAŁO ciało!

Wspaniałym pomysłem na łączenie aktywności fizycznej z zabawą jest wykorzystanie gier planszowych takich jak Twister, podczas których nie tylko zgłębiamy więzi rodzinne, ale także spalamy zbędne kilogramy oraz wyginamy ciało. To prawdziwy ratunek dla kręgosłupa, gdyż większość naszego dnia dzieci i rodzice spędzają w pozycji siedzącej. Jeśli nie mamy wspomnianej gry w domu, z pomocą dzieci można zrobić ją samemu! 

Domowa gwiazda sportu – dlaczego nie? 

Dzieci już od najmłodszych lat wzorują się na gwiazdach sportu i fitnessu – wykorzystaj to i zaproponuj, że same mogą zostać trenerami. Kup piłkę, matę sportową, skakankę czy hula hop i razem wymyślcie ćwiczenia, które można wykonywać w domu. Tu kluczem do dobrej i bezpiecznej zabawy jest odpowiednie miejsce, które pozwoli w pełni ponieść się sportowej aktywności. Taki trening możecie wykonywać przez 30 minut lub więcej, wykorzystując ku temu rytmiczną muzykę, a przy okazji żwawo zagrzewać się do wysiłku – tak, samo jak robią to uwielbiane przez dziewczynki trenerki – Ania Lewandowska czy Ewa Chodakowska. 

Taniec jest dobry na wszystko! 

Podczas tańca, nawet najbardziej amatorskiego wydzielana jest potrzebna do życia endorfina – hormon szczęścia, o który wyjątkowo musimy dbać w czasie pandemii. Tu możliwości jest mnóstwo – możecie sami wymyślić swoje układy taneczne, naśladować te z teledysków lub po prostu… improwizować! Taki taneczny wieczór można zaplanować w piątek – szykując pokój w imprezowym klimacie disco. Taka forma zabawy będzie formą rekompensaty dla dzieci, które tęsknią za kolegami i koleżankami, z którymi dotychczas mogły spędzać czas na wygłupach. Wieczór z tańcem może także służyć pogłębieniu wiedzy o danym kraju lub regionie – ciekawe świata dzieciaki będą z przyjemnością odkrywały to, w jaki sposób tańczą i bawią się mieszkańcy Kuby, Brazylii czy Afryki!

Wspomniane wyżej propozycje to jedynie ułamek tego co można zaplanować razem z dzieckiem – pamiętajmy, że w tym trudnym czasie to im najbardziej brakuje frajdy płynącej z zabawy i aktywności. 

Befado od wielu lat zachęca do ruchu i także w roku 2021 za sprawą nowej kolekcji obuwia sportowego, chce przypomnieć, że stwierdzenie SPORT to zdrowie to nie tylko pusty frazes…