Buty do nauki zakładania – pierwsze buciki dla Twojego maluszka.

Buty do nauki zakładania – pierwsze buciki dla Twojego maluszka.

To ile uczy się Twoje dziecko w czasie pierwszych lat życia, zadziwia nas, rodziców każdego dnia. Pierwsze kroki, słowa czy samodzielne zakładanie butów - nawet jeśli te wszystkie czynności wykonywane są jeszcze nieporadnie, są one powodem do dumy i zachwytu dla całej rodziny. 

Jak szybko nauczyć dziecko zakładać buty?

Wiemy, że orientacja przestrzenna i wskazanie prawej i lewej stopy to umiejętność nabyta, którą każdy mały człowiek powinien poznać do 5 roku życia. Do tego czasu dziecko często zalicza małe potknięcia, ubierając buciki w nieprawidłowy sposób. Befado postawiło po raz kolejny pomóc maluchom i zabieganym rodzicom – tym razem projektując urocze buty do nauki zakładania. Ich koncepcja powinna przypaść do gustu malcom, którzy szczególnie kochają zwierzęta – gdyż wzór na butach przedstawia fantazyjnego krokodyla i uroczego kota – rozdzielone na pół postacie to wskazówka jak ubierać w prawidłowy sposób buciki. 

buciki-do-nauki-zakladania.png (192.4 kB)

Nauka poprzez zabawę - buty do nauki zakładania. 

Chyba każdy pedagog przyzna nam rację, że dziecko najlepiej uczy się poprzez zabawę i przyjemne skojarzenia. Abstrakcyjne dla dziecka pojęcie lewej i prawej strony łatwo można wytłumaczyć poprzez zabawę dopasowania do siebie połówek butów. Takie rozwiązanie szczególnie polecane jest dla maluchów w wieku 2-4 lat, dlatego nasza kolekcja butów do nauki zakładania dostępna jest w rozmiarach od 18 do 26. 

Pierwsze buty - jakie powinny być?

W pierwszych latach życia dziecka jego stopy najszybciej się rozwijają – do 3 roku życia są szczególnie narażone na rozwój płaskostopia i innych wad, które mogę wynikać także ze źle dobranych butów. Buty dla malucha muszą być stabilne, bardzo dobrze trzymać kostkę, a także być łatwe w zakładaniu i zdejmowaniu. Buty dziecięce Honey z kolekcji Befado świetnie wpisują się w te normy, a przy tym przepięknie wyglądają! Zapinane na rzep z miękką wyściółką Soft będą trafionym wyborem dla dzieci, które uczą się chodzić oraz zakładać buciki.

Stworzone z myślą o tym, aby uczyć dziecko samodzielności - będą także pomocą dla zabieganych rodziców oraz opiekunów w żłobku, którzy w pośpiechu pomagają maluszkom zakładać buty na zmianę. Od dziś ta czynność będzie nie tylko prostsza, ale także stanie się źródłem frajdy dla Twojego dziecka!