6 sposobów jak przetrwać zimę. Sprawdź nasze porady.

Na zewnątrz zimno i szybko zapada zmrok, droga z pracy do domu to mroźna szkoła przetrwania, a ospałe wieczory już Cię nudzą.? Zapomnij o tym! Mówimy NIE zimowemu rozleniwieniu. Poznaj nasze sposoby na przetrwanie tego okresu.

1.    Kapcie, koc i sweter, czyli zestaw domowego zmarzlucha.

Czasem po prostu trzeba postawić sprawę jasno – każda z nas ma w domu taki zestaw, więc warto z  niego od czasu do czasu skorzystać. Wygodne i ciepłe kapcie to rzecz niezbędna w każdym domu, szczególnie o tej porze roku. Najlepsze są takie zrobione z miękkich tkanin, które ładnie otulają stopy. Ważne jest też to żeby były lekkie, tak by niepotrzebnie nie obciążały nóg – całym ich zadaniem jest przecież odprężenie i relaks. Takie właśnie są kapcie marek Inblu i Befado. Jeśli chodzi o koc i sweter, ich cechą wspólną jest słowo „gruby”. Kto nie lubi tego uczucia towarzyszącego owinięciu się w przytulny i ciepły materiał?

2.    Zanurz się w świat fantazji.

Jeśli już siedzimy w naszym zestawie domowego zmarzlucha, warto zrobić coś dla ducha. Jesień i zima to doskonały czas, by nadrobić zaległości w serialach i książkach. Dzięki nim możemy przenieść się w  całkiem inny, niezwykły świat! Chcąc odbić się z powierzchni ziemi, możemy zgłębiać opowieści science fiction; pragnąc poczuć się jak Sherlock Holmes, możemy wejść w świat powieści detektywistycznych; a jeśli chcemy się po prostu dobrze bawić, niezastąpione będą komedie. Dzisiejsza kultura daje nam tyle możliwości, że każdy znajdzie dla siebie ciekawą propozycję.

3.    Naprzeciw zimnej aurze - gorąca herbata.

Inny sposób na zimno? Oczywiście gorąca, aromatyczna i pyszna herbata. W tym okresie smakuje najlepiej! Najbardziej charakterystyczne dodatki to pomarańcze, goździki, imbir i sok malinowy. Pijąc taki napój, ogrzejesz całe ciało i ukoisz nerwy. Nie musisz jej jednak pić sama! Zaproś przyjaciół i miło spędźcie czas przy parujących kubkach. PS. Nie zapominaj zadbać o stopy swoich gości i daj im ciepłe papcie! Dzięki temu wszyscy jeszcze lepiej poczujecie przyjemny klimat takiego spotkania.

4.    Gdy cały świat jest biały - pokoloruj go!

Biała zima jest piękna, trzeba to przyznać, ale w pewnym momencie może się nieco znudzić. Nasza rada? Pokoloruj ją! Weź do ręki kredki, flamastry, farby… cokolwiek masz właśnie w domu i pobudź swoją wyobraźnię. Zaangażuj do zabawy swoje dzieci. Razem stwórzcie własny kolorowy świat. Możecie potem powiesić swoje dzieła na ścianach lub szafkach, by tak długo, jak tylko chcecie odrywać się od białego zimowego krajobrazu.

5.    Podkręć tempo w leniwe wieczory.

Nie wyobrażasz sobie pójścia na siłownię w zimowy wieczór? Jest alternatywa – trening domowy. Wykorzystaj na przykład filmiki dostępne w Internecie lub stwórz swój własny zestaw ćwiczeń. Wystarczy kilka chwil, by pobudzić krążenie i poczuć cudowny napływ endorfin. Ćwiczenia bardzo dobrze wpływają nie tylko na ciało, ale i na umysł. A po treningu zamień buty sportowe na kapcie i  relaksując się, pomyśl o tym, co będziesz robić następnego dnia. Na pewno wpadnie Ci do głowy jakiś kreatywny pomysł!

6.    Nie rezygnuj z zimowych spacerów.

Mimo że dom kusi ciepłem, wygodą i miękkimi papuciami – trochę świeżego powietrza jest jak najbardziej wskazane. Jeśli nie po pracy, to na pewno w weekendy. Wystarczy ubrać się odpowiednio i wyjść choć na chwilkę na zewnątrz, a tam czeka na Ciebie tyle ciekawych rzeczy do zrobienia! Ale to już zupełnie inna historia…