4 sprawy, o których musisz pamiętać, organizując przyjęcie urodzinowe dziecka.

Pozostając w klimacie jubileuszowym, dziś pokażemy Ci w 4 krokach, jak zorganizować przyjęcie urodzinowe dla Twojego dziecka.

1. Zgrana paczka przyjaciół

Pierwszą rzeczą o której musisz pomyśleć jest liczba gości. Zależy ona oczywiście od przestrzeni na której odbywać się będzie przyjęcie. Impreza w domu pozwoli Ci na zrobienie wszystkiego po swojemu – to opcja idealna dla Mam, które uwielbiają organizację i DIY (,,Zrób to sama”). Alternatywą jest wynajęcie sali, najlepiej takiej, która ma już jakieś atrakcje dla dzieciaków. Wtedy nie będziesz się musiała martwić o samodzielne przygotowywanie menu i dekoracji, będziesz mogła skupić się tylko na stworzeniu dobrej atmosfery.

Jeśli już przynajmniej mniej więcej wiesz, ile osób możesz zaprosić i gdzie odbędzie się wydarzenie, zacznij tworzyć listę gości… ale nie sama, tylko z solenizantem. Powiedz dziecku, że może zaprosić tyle osób, ile ustaliłaś i spróbujcie się dogadać. Może to chwilę potrwać, bo… „jeszcze Jaś, Ela, Dorotka, no i Bartuś z lekcji muzyki! Mamo, a Zosia? Przecież pożyczyła mi ostatnio kredki!”. Na pewno znajdziecie nić porozumienia. Trzymamy kciuki! :)

Przygotujcie koniecznie wspólnie z dzieckiem zaproszenia dla gości. Jeśli zdecydujecie się na urodziny w domu, zróbcie je własnoręcznie, będzie to dodatkowa atrakcja dla Waszej pociechy i poczuje się jeszcze bardziej zaangażowana w przygotowania. Jeśli poza domem, sale często mają swoje gotowe szablony, wystarczy wpisać tylko imię i gotowe.

2.Tworzymy klimat 

Impreza urodzinowa dziecka to świetna okazja, by puścić wodze fantazji. To nie musi, a nawet nie powinna, być nudna posiadówka. Pomyśl, jaki motyw mógłby najbardziej zainteresować Twoją pociechę. Na pewno wśród jego zabawek, książeczek, bajek i tym podobnych znajdzie się jakaś podpowiedź. Chłopczyk, którego pasją jest piłka nożna, będzie zachwycony, gdy do salonu wjedzie tort z piłką, a po jego zjedzeniu będzie mógł zagrać z kolegami w ogrodzie. Dziewczynce, która lubi bawić się kucykami, spodoba się przyjęcie, którego dekoracje będą nawiązywały do tego zwierzaka. 

Możesz też skorzystać z dobrodziejstw Internetu i przeszukać jego zasoby. Pomocy będzie na przykład Pinterest, w którym znajdziesz mnóstwo dobrych pomysłów i inspiracji.

3. Smakowitości

Najważniejszy jest on – tort. Jeśli masz zdolności kulinarne lub po prostu chęci, możesz go przygotować sama, ale zawsze może Cię też wspomóc dobra cukiernia. Jest on reprezentantem ​​​​​​​całego przyjęcia, nie może zatem być byle jaki, musi pasować do stylistyki imprezy – kolorystyką i dekoracjami. No i świeczki! Może się to wydawać oczywiste, ale w całym zamieszaniu związanym z organizacją, często zapominamy o rzeczach najprostszych. Tak więc przypominamy – świeczki muszą być!

Poza tortem trzeba też przygotować przekąski. Nie może się obyć bez tych słodkich czy chrupkich. W tym dniu bądź wyrozumiała i daj dzieciom trochę „żywieniowego luzu”. Nie rezygnuj jednak całkowicie ze zdrowego jedzenia. Można je przemycić w nietypowej formie podania – próbowałaś kiedyś zrobić biedronkę z pomidora lub jeżyka z gruszki i winogron? Pamiętajcie, że wykałaczki dają wiele możliwości. 

4. W czasie urodzin dzieci się nie nudzą

Jeśli organizujesz przyjęcie w domu, musisz pomyśleć o atrakcjach. Dzieci pozostawione same sobie szybko się znudzą i zaczną rozrabiać, a to ostatnia rzecz, którą chcemy.

Oto nasze sprawdzone zabawy:

  • Malowanie buziek – gwarantujemy, że to niezapomniana atrakcja dla wszystkich dzieci! Dzięki niej mogą stać się na przykład swoimi ulubionymi postaciami z bajek.
  • Sesja zdjęciowa – takiej imprezy nie można nie uwiecznić na zdjęciach! Po pomalowaniu twarzy, każda pociecha będzie chciała zapozować. Możesz też zorganizować ubrania do przebrania lub inne gadżety.
  • Kalambury – pamiętaj, by przygotować hasła, które będą odpowiednie dla grupy wiekowej uczestników.
  • Karaoke – większość dzieci nie ma obaw przed wspólnym śpiewaniem, a nawet te bardziej nieśmiałe z czasem wczują się w wesołą atmosferę. 
  • Wspólne pieczenie i ozdabianie ciasteczek – zabawa może się rozpocząć od samego początku, czyli przygotowywania ciasta, ale możecie skupić się już na samym dekorowaniu. Takie pyszności mogą być fajną pamiątką do zabrania do domu i pokazania rodzicom lub… po prostu możecie je potem schrupać.
  • Kolorowanki – propozycja szczególnie atrakcyjna dla młodszych dzieci, ale i starszym może się spodobać. Możesz skorzystać z szablonów, na przykład dostępnych w naszej Strefie dla Dziecka, lub wymyślić tematy, które dzieci będą musiały zinterpretować po swojemu.
  • Muzyka stop – dzieci tańczą w rytm muzyki, gdy usłyszą hasło „muzyka stop!” zatrzymują się. Pierwsza osoba, która się poruszy, odpada. Na końcu wszyscy mogą ponownie wpaść do środka i zacząć taneczną imprezę!

 

Udanej zabawy! :)