4 pomysły na jesienne zabawy na każdą pogodę.

Jesień ma to do siebie, że potrafi być kapryśna. Może zachwycać kolorami i miłymi promieniami słońca, ale może też się na nas obrazić i zalać deszczem. W każdą pogodę możesz zaproponować dziecku zabawy, które umilą mu czas!

 

 W słoneczne dni

- Zbieranie jesiennych skarbów

Każdy mały poszukiwacz dostaje listę rzeczy do znalezienia. Co na niej ma być? Wszystko co kojarzy Ci się z jesienią i można to znaleźć na zewnątrz – liść, kasztany, żołędzie, grzyby, patyczek, ptaszek… Możecie je zbierać do wcześniej przygotowanego pudełeczka lub po prostu odhaczać elementy z listy.

 

- Kolekcjonowanie liści

Czy to dąb czy kasztan? Jeśli Twojemu dziecku sprawia trudność odpowiedź na to pytanie, zorganizuj dla niego zabawę w kolekcjonowanie liści. Wybierzcie się do lasu lub do parku i obserwujcie otaczające Was drzewa. Postarajcie się zebrać liście z każdego gatunku i w każdym kolorze!

 

W czasie deszczu

- Jesienna pamiątka 

Gdy za oknem ciemno i deszczowo pora na pracę kreatywną, która wszystkich rozweseli! Wywołajcie kilka zdjęć zrobionych podczas spaceru, przygotujcie wszystkie zebrane liście, grubszy papier, kredki, sznureczek lub wstążkę do związania kartek i dziurkacz. Z tych elementów stwórzcie piękną fotoksiążkę (a właściwie fotozielnik), która będzie świetną pamiątką Waszej jesiennej wędrówki, ale też okazją do nauki dla dziecka. Wy będziecie do niej wracać, by wspominać mile spędzony wspólny czas, a maluch, by przypomnieć sobie jak nazywało się drzewo, pod którym było tyle brązowych kuleczek z zielonymi czapeczkami!

 

Po deszczu

- Puszczanie łódek na kałużach

Nie rezygnujcie z jesiennych wędrówek, gdy na zewnątrz jest jeszcze mokro. Wszystkie dzieciaki uwielbiają bieganie po kałużach, ale my proponujemy wykorzystać je inaczej. Zabawcie się w marynarzy i wypuście swoje łódeczki w podróż po bajorku. Z czego je zrobić? Najprostszym rozwiązaniem jest papier, ale możecie wykorzystać łupiny orzecha czy kawałek kory drzewa.

We wszystkich jesiennych zabawach na zewnątrz powinny towarzyszyć dziecku wygodne buty. Dobrze sprawdzą się kalosze, które ochronią małe stópki przed wilgocią, a dzięki specjalnej wyjmowanej skarpecie będą je ogrzewać. Można je zakładać nawet w zimie! Poza tym są wykonane z tworzywa EVA, co sprawia, że są bardzo leciutkie i łatwe w utrzymaniu czystości - a to ważne gdy maluch jest ciekawy natury i sprawdza, co jest za każdym drzewem

Zobacz wszystkie modele kaloszy Befado.